Lorem ipsum doloris sit ames un principy
Zobrazit od:
Zobrazit do:
Vložit animaci
Krátký popis
Dlouhý popis
Animace
Uložit a zůstat
Uložit
Lorem ipsum doloris
Lorem ipsum dolorisLorem ipsum dolorisLorem ipsum dolorisLorem ipsum dolorisLorem ipsum doloris
Už více než 20 let pro vás vyvíjíme počítačové programy, které usnadňují vaši práci při přípravě digitálních učebních materiálů a umožňují vám jejich různorodé využití ve výuce. Pomáháme vám učit.
Váš interaktivní svět
Interaktivní výuka na internetu - příprava interaktivních snímků,
jejich prezentace a sdílení
knihovna
knihovna

Jak sestavit optimální licenci?

Nevíte si rady, který program a jaký rozsah licence je pro vás optimální? Zkuste se řídit následujícím postupem. 

1. Pouze testy nebo chcete víc?

Nejprve zvažte, který program je pro vás vhodnější. Budete připravovat pouze testy a program využijete jen na zkoušení? Pak zvolte DoTest. Pokud plánujete širší využití - přípravu učebních materiálů včetně úloh, příkladů, interaktivních úloh a to vše doplněno o soubory dalších aplikací, zvolte EduBase. Podrobnější srovnání programů naleznete zde.

   x    

 

2. Autorských licencí stačí pár

Autorská licence umožňuje oprávněným uživatelům (autor, učitel, tutor, administrátor - dle nastavených přístupových práv) připravovat výukové objekty, sestavovat z nich učební materiály, prezentovat materiály žákům (tisk, PC, web) a prohlížet výsledky proběhlých zkoušení.  Počet autorských licencí určuje, kolik uživatelů může tyto činnosti provádět v jeden okamžik. Nezáleží tedy na celkovém počtu autorů ve škole, ale na počtu souběžně pracujících autorů.

Zvažte, kolik učitelů bude s programem intenzivně pracovat, a počet autorských licencí zvolte podle toho. 

Příklad: Ve škole pracuje 30 učitelů. 3 učitelé s programem pracují často, dalších 5 učitelů příležitostně. Škola objedná 4 autorské licence. Přihlásit a pracovat s programem může kterýkoliv učitel (ať už ve školní síti nebo z domova přes internet), po přihlášení 4 učitelů v jednom okamžiku se dalšímu učiteli zobrazí hláška "zkuste to později".

3. A kolik studijních licencí? 

Studijní licence umožňuje procházet publikované učební materiály, řešit testy a zobrazit výsledky proběhlých zkoušení přihlášeného uživatele.  Počet studijních licencí určuje, kolik uživatelů může tyto činnosti provádět v jeden okamžik. Nezáleží tedy na celkovém počtu žáků ve škole, ale na počtu souběžně pracujících uživatelů.

Počet studijních licencí je vhodné odhadnout podle počtu počítačů v počítačové síti (příp. počtu počítačů v učebně, kde se bude program využívat). Doporučujeme přibrat ještě nějakou licenci navíc – pokud se přihlásí studující na všech počítačích ve škole a vyčerpají tím všechny studijní licence, nemohl by se už žádný uživatel přihlásit třeba z domova přes internet.

Příklad: Ve škole je 150 žáků a 18 počítačů – škola zakoupí 20 žákovských licencí


4. Síťová nebo lokální verze? To nemusíte řešit.

Při zakoupení (byť jediné) licence programu získáváte automaticky lokální i síťovou verzi - kterou z nich se rozhodnete využít určíte až při instalaci programu.

 

5. Zkoušení on-line a e-learning máte v ceně 

Ani o tyto položky se nemusíte starat - webový server a webové rozhraní je také nedílnou součástí instalace programu. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete je využívat.

 

Všechny výše uvedené kroky postupně projdete v okně KOUPIT, kde vám kalkulačka automaticky přepočítá cenu výsledné licence. Přiobjednat si zde také můžete školení k programu.

Pak už jen stačí vyplnit fakturační údaje a objednávku potvrdit. Licence je dodávána elektronicky (e-mailem), program si můžete stáhnout a nainstalovat předem - zakoupenou licenci do něj následně pouze doplníte.

Pokud se v praxi ukáže, že je počet zakoupených licencí je nedostačující, můžete si je kdykoliv doobjednat (pouze za rozdíl cen).